Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT
JOGA OD HLAVY AŽ K PATĚ
ÚVOD LEKCE ROZVRH O NÁS AKTUÁLNĚ POUKAZY KONTAKT

HOSTÉ NA FESTIVALU

Pojďme se podrobněji podívat na hosty našeho jogového festivalu. Co vás čeká, jaká je náročnost, co specifického si pro vás jednotliví lektoři připravili?

 

Mám tu pro vás malé představení hostů a náplně lekcí. Není třeba se bát náročnosti, víme, že nelze cvičit celý den, tak lekce budou spíše lehké, se spoustou informací a ostatních věcí, které kromě pozic joga nabízí. Jako jsou práce s dechem v dechových cvičeních, relaxace, meditace, aromaterapie, přednáška a koncert. Navíc, každý lektor je připraven těžší pozici nabídnout v lehčí variantě či jí lze zcela vynechat. Joga nás učí respektovat tělo a jestliže se na něco necítíme, není problém pozici nedělat.

 

Lenka Chabová, KREATIVNÍ VINYASA, Joga od hlavy až k patě

Místní lektorka a jedna z organizátorek festivalu. Józe se věnuje 16 let. Roku 2015 si otevřela vlastní jogové studio. Ve studiu "Joga od hlavy až k patě" nabízí lekce pro začátečníky po pokročilé i lekce pro seniory, organizuje workshopy i jogové víkendy.  Ve studiu najdete lekce hatha jogy s prvky prana vashy i dynamické styly jako je moderní ashtanga a vinyasa flow v několika úrovních. V létě vede lekce paddleboard jogy v místním kamenolomu. 

"Moje lekce vinyasy nám protáhne, ale i zahřeje tělo, abychom se připravili na další lekce festivalového dne. Lekce vinyasy propojuje dech a pohyb s dynamickými přechody mezi pozicemi. Ty jsou vždy v jiných kombinacích a to nám pomáhá v koncentraci. Snadněji pak udržíme mysl v přítomnosti. V lekci proplujeme všemi částmi těla, rozproudíme energii a zklidníme mysl, abychom v  závěrečné relaxaci pocítili nárvat harmonie a klidu, který nám v dnešní uspěchané době tolik chybí."

Šárka Simonidesová, HORMONÁLNÍ JOGA 

Vyhledávaná certifikovaná lektorka Hormonální jógové terapie pro ženy dle Dinah Rodrigues a pod značkou Svět hormonální jógy nabízí kurzy HJT jak prezenční formou v různých městech České republiky, ale i online. Jejími kurzy prošlo více než 9 000 žen. Hormonální jóga je mocná sestava cviků, které harmonizují hormonální systém ženy, nastavují a spouští samoozdravné procesy v těle. Sestavu se ženy naučí právě na kurzu a poté ji už cvičí doma podle svých možností. Šárka je také autorkou Orgánové sestavy dle Šárky Simonidesové, cvičení, které se zaměřuje na podporu našich orgánů. V roce 2021 vydala svoji první knihu Jóga pro holky ze Západu. 

 Józe jako takové se Šárka věnuje přes 17 let. Je nejen lektorkou hormonální jógy, ale i akreditovanou učitelkou jógy, jin jógy a lektorkou školy pánevního dna. Dříve byla instruktorkou fitness, osobní trenérkou, ale i trenérkou kulturistiky, masérkou a instruktorkou bossu rehab, core aj. Zkušenosti z anatomie a fyziologie, které načerpala z předchozí praxe, velmi dobře využívá při práci se svými klientkami i klienty.

 

Kateřina Nováková, PRANA VASHYA YOGA, Joga Průhonice

 Lektorka Prana Vashy jógy, jedna ze zakladatelek Om studia v Praze, které od roku 2011 kromě široké škály lekcí, školilo nové lektory jógy. Po mnoha studijních cestách po Indii Katce učarovala Praha Vashya. Katka se stala jejím lektorem a pravdilelně dojíždí studovat přímo k zakladateli, kterým je Vinay Kumar. Tento koncept předává v současnosti ve studiu Joga Průhonice.

Na její lekci vyzkoušíte, co je  Vinyása v pozici, která je založena na  využívání dechu v pozici.To vede k otvírání a prohlubování pozice skrze dechové svaly za účasti jemného zapojování jednotlivých skupin svalů pohyb. aparátu.  V konečném důsledku toto vede k lehkosti i v náročných pozicích, schopnosti hlubokého uvolňování a uvolnění páteře a především to vede k oddělenosti dechu a aktivity těla .. tedy  oddělenosti mysli od těla, jedním z důležitých pilířů jógové cesty. 

"Na začátku lekce se ponoříme do jemné pránajamy, která nás přivede do kvality jemnosti a pozornosti. Pak budeme přenášet tuto kvalitu dechu do jednotlivých pozic a vinyásy." 

 

Veronika Carmanová, JIN JOGA, Karma Yoga Praha

Autorka knihy Jin jóga podle 5 elementů, zakladatelkou pražského jógového studia Karma Yoga, které letos slaví už 10 let, je také zakladatelka nadace Karma Srdcem, která jógou pomáhá především onkologicky nemocným. 

"Jin jóga pro element Zem. V tradiční čínské medicíně je 5 elementů propojeno  s naším ročním obdobím. Srpen a začátek září  patří elementu Země. Zem je matka, která vyživuje a konejší. V našem těle má na starosti střed, výživu a s tím spojenou energetiku sleziny a žaludku.  Lekce klidné a hluboké jin jógy  být příjemným zklidněním na závěr festivalu po předchozích praxích jógy. Celá praxe bude zaměřena na střed, na výživu a energeticky na meridiány Sleziny a Žaludku, což jsou meridiány nohou. Jin jóga je tichá a klidná praxe, provází nás hudba a na konci praxe náš čeká šavásána a aromaterapie."

 

Hanka Zemanová RYTMUS ŽIVOTA

Autorka 3 bestsellerových knih o bio vaření s více než 80 000 prodanými kusy. Stála u zrodu Pro-Bio Ligy a Biopekárny Zemanka. Její čtvrtou knihou je RYTMUS ROKU vydaná roku 2021. Kniha získala mnoho cen a Hanka jí doplnila o nástěnný průvodce. Festival obohatí její přednáškou na téma poslední knihy.

"Příroda má všechno skvěle vymyšlené. Každý měsíc v roce nám nabízí dary, kterými nás posiluje, léčí a udržuje v rovnováze.  Přednáška  bude o tom, proč je život podle rytmů přírody lékem a zdrojem životní síly, jak sladit životní styl i podzimní vaření s rytmy přírody a dozvíte se, jaké lokální superpotraviny máme během podzimu k dispozici a jak si z nich připravit nejlevnější elixíry na podporu zdraví."

 

BlueBoy MEDITAČNÍ HUDBA

BlueBoy vznikl před 3 lety s touhou ponořit se do světa manter prostřednictvím meditativní hudby. Ta je v podání BlueBoy kombinací tradičních védských textů i indických nástrojů s západními prvky, přirozeně vyústí do společného zpívání manter a navozují stav vnitřního štěstí.
Slovo “mantra” spojení sanskrtského slova MANAS - MYSL a TRA - NÁSTROJ. Mantry jsou velmi silným nástrojem k očištění mysli a realizace skutečného JÁ a povýšení vědomí na úroveň duše.

Jaký bude koncert?
"Na koncertě zazní mantry Om Prunam, Bhajahu re mana, Vande Krsna, Mahamantra a další…Věřím, že "koncert" bude spíše společným zpíváním a meditací, které všem přináší obohacení."

 

LÍSTKY ZAKOUPÍTE:

smsticket 

https://www.smsticket.cz/vstupenky/36354-letni-jogovy-festival-divadlo-hogo-fogo-svaty-jan

obchod KÁVA SVĚT

studio JOGA OD HLAVY AŽ K PATĚ

 

 

 

 

Sdílet na Facebook
Zpět...

Joga od hlavy až k patě


Štětkovice 12, Štětkovice (mapa)
IČ: 67741118, č.ú.: 3883789001/5500

+420 775 986 392
info@jogaodhlavyazkpate.cz
JOGA OD HLAVY AŽ K PATĚ