Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT
JOGA OD HLAVY AŽ K PATĚ
ÚVOD LEKCE ROZVRH O NÁS AKTUÁLNĚ POUKAZY KONTAKT

LEKCE JOGY

Tradiční ásanová praxe, kdy pomalé a plynulé provádění pozic propojené s dechem vrací tělu pružnost, sílu a energii. Soustředěním mysli a vědomým dechem se zbavujeme stresu a přes fyzickou praxi snadněji nacházíme vnitřní klid. Lekce vedeme ve dvou úrovních. V první se mohou kdykoliv připojit ti, kteří jsou jógově zcela nepolíbení či mají nějaké zdravotní omezení. Ve druhé se najdou ti, kteří se józe již nějakou dobu věnují, ale třeba nemohou chodit pravidelně, mají za sebou náročný den a preferují pomalejší tempo.

Číst více...

Dynamická lekce, ve které se plynule přechází z ásany do ásany pomocí vinyasy (částečného pozdravu slunci) v rytmu dechu. Lekce máme rozdělené do třech úrovní. V první jsou přechody jednoduché a ásany snazší. Další stupně jsou těžší varianty první úrovně. Nejtěžší úroveň obsahuje pokročilé ásany, u nichž je nutná předchozí jógová praxe. Tyto lekce jsou kreativní, a tak se pokaždé setkáte s jinou lekcí a jinou kombinací pozic.

Číst více...

Tato lekce je zkrácená první série ASTHTANGA VINYASA JÓGY. První série se soustředí na léčbu fyzického těla a detoxikaci. Vždy je pevně dán sled ásan, ve kterých se zůstává pět dechů udždžají s pohledem na konkrétní místo a držením energetických zámků. Každá lekce začíná 5 pozdravy slunci A a 3 pozdravy slunci B. Mezi ásanami se přechází pomocí vinyas (částečných či kompletních pozdravů slunci). Ashtanga buduje disciplínu, sílu a pružnost. Díky pevně danému postupu při lekci dochází nejdříve k částečné a pak plné znalosti sledu, kdy praktikant dostává do meditace v pohybu.

Číst více...

Lekce jsou věnovány lidem ve zralém věku, kteří se rádi udržují aktivní. Začínáme pozicemi na židlích, kde protáhneme svaly horní poloviny těla. Následují rovnovážné pozice ve stoje, kdy jako oporu používáme židle. Následují pozice na podložce „na čtyřech“, pak v lehu na břiše a na zádech. Kromě židlí používáme různé pomůcky, jako jsou bloky, pásky, míčky a gumy. Kromě jógových prvků pracujeme se svaly pánevního dna, posilujeme svaly rukou a nohou a procvičujeme i svaly v obličeji. Na konci lekce je samozřejmě relaxace.

Číst více...

Jedná se o místní park, kde máme krásné místo na cvičení jógy pod vzrostlými duby. Tyto stromy vytvářejí ke cvičení v letních teplejších dnech příjemné mikroklima a tím umocňují dokonalý zážitek při praxi jógy v přírodě. Většinou od května do konce září přemísťujeme některé lekce podle počasí a zájmu ze studia ven.

Číst více...

Už sedmým rokem v období od června do září dojíždíme na lekce jógy na paddleboardu do 1 km vzdáleného zatopeného lomu. Paddleboard jóga je cvičení jógových pozic na prkně podobném surfu. Jednotlivá prkna se připojí ke společnému středu na vodní hladině. Lekce jsou vhodné i pro úplné začátečníky, protože voda v lomu je stojatá a klidná. Pozice v lekci jsou voleny tak, aby se účastníci vzájemně neohrozili. Když se na lekci sejdou pokročilí účastníci, závěr lekce jsme odpojeni na ásany, které jsou balančně náročnější. Jóga v takovémto prostředí je nevšedním zážitkem a báječnou kombinací s koupáním v letních dnech.

Číst více...

Naše tělo a obličej jsou pokryté svaly. A všechny se chovají stejně. K tomu, aby správně fungovaly a dobře vypadaly, potřebují stejnou péči. Protahovat, posilovat a uvolňovat. Navíc se v naší tváři odráží to, jak se cítíme, jak spíme a jak se o ni staráme. Tak, jak je možné do vysokého věku udržovat pevné tělo péčí o něj, je stejně možné bez jehel a skalpelu udržovat obličej bez povadlých kontur, otoků a vrásek zbytečně vytvořených špatnými návyky. Lekce obličejové jógy nás naučí cviky na posílení a uvolnění obličeje, masáže a využití akupresurní techniky. Pokusíme se i odbourat stereotypy, kterými si vrásky neúmyslně přiděláváme.

Číst více...

Joga od hlavy až k patě


Štětkovice 12, Štětkovice (mapa)
IČ: 67741118, č.ú.: 3883789001/5500

+420 775 986 392
info@jogaodhlavyazkpate.cz
JOGA OD HLAVY AŽ K PATĚ